Image
Реконструкція Біблійних подій
останніх годин життя Ісуса Христа

«Пасхальна Реконструкція» - відтворення історичних подій, що відбувалися понад дві тисячі років тому в Єрусалимі перед Великоднем.
Близько 300 костюмованих героїв занурять вас у атмосферу давнини.

easter-video.previev.jpg
easter-video.previev2.jpg

На Дерибасівській — головній вулиці Одеси, напередодні Світлого Воскресіння збираються тисячі городян та гостей міста, щоб побачити і пережити останні години життя Спасителя Ісуса Христа.
Атмосфера заходу дозволяє кожному стати не лише глядачем, а й учасником великодніх подій.
На кілька годин головна вулиця міста перетворюється на Віа Долороса. Шлях скорботи поділений на відрізки — сцени, що озвучуються, на яких розвиваються драматичні події, що описуються в Біблії.
Фіналом ходи є заключна сцена, на якій глядачі можуть побачити моменти розп'яття та воскресіння Христа.

Сценарій

Режисери, сценаристи та актори, що виконують основні ролі Великодньої Реконструкції, є глибоко віруючими людьми, справжніми християнами. Весь сюжет останніх днів життя Ісуса Христа перед Голгофою описаний у Новому Заповіті Біблії та став основою сценарію заходу. Кожна роль відкриває людський характер та його реакцію на дотик Бога. За задумом режисерів, кожен присутній на Реконструкції зможе ототожнити себе з одним із персонажів Біблійної історії. Золоте зерно події— це вибір між прийняттям Христа і зреченням Його.

Автентичність костюмів

Історичні костюми були пошиті за старовинними зразками на основі іконографії з використанням крою одягу I століття. Швачки користувалися консультаціями реконструкторів та костюмерів. Кожен костюм виконаний з натуральних тканин: шерсть, льон, домоткана тканина. Близько 300 костюмованих героїв наповнюють центральну вулицю міста. Організатори надають можливість кожному стати героєм ходи та взяти участь у Реконструкції.

VEMI

Всеукраїнський військово-історичний клуб реконструкторів Риму «Вексиляція римських військ Нижньої Мезії» розташований в таборі в центрі Одеси за 4 дні до Великодньої Реконструкції. У табір з'їжджаються реконструктори з різних країн світу, щоб познайомити одеситів та гостей міста з історією та побутом римських солдатів. Легіонери готують їжу на грилі, точну копію якого було знайдено у Помпеях. Раціон складається з натуральних продуктів, які готували в першому і другому століттях н.е. Крім того, що всі столові прилади, посуд та предмети побуту ідентичні тому періоду, табір доповнює давньоримська карробаліста (зброя, що стріляла дротиками) епохи імператора Трояна 1-2 ст. н.е. Її відтворили з останків, знайдених у різний час біля Румунії, Англії та Німеччини. Весь процес реконструкції карробалісти зайняв понад 3 роки.

Також одесити можуть побачити, як римські воїни розважалися, граючи в латрункулі. Латрункулі - гра, що нагадує сучасні шахи. Вона викликає надзвичайний інтерес у глядачів. Детально відтворено образ римського лікаря, який на очах у глядачів виготовляє настоянки та чаї. 

Для опису повноцінної картини побуту римських легіонерів усі присутні можуть скуштувати кашу простого солдата. Рецепт приготування простий: сочевиця, баранина, цибуля, часник, суміш італійських трав та оливкова олія.

Організатори

Image
Image
Image
Image

Контакти

Адреса: м. Одеса, Сквер Георгія Гамова, 3

Email: odessa.office1@gmail.com